در مطالب قبلی شما را با برترینها در بخش های آنتی ویروس (برای مشاهده کلیک کنید) و مرورگر (برای مشاهده کلیک کنید) آشنا کردیم اما در این مطلب به برترین وب سایت های ایران می پردازیم.
از سال 1387 جشنوار وب ایران کار خود را در زمینه معرفی برترین وب سایت های ایران آغاز کرده است. معرفی جشنواره وب ایران به گفته خودشان : "جشنواره وب سایت های ایران از معتبرترین جشنواره های حوزه فناوری اطلاعات است که تاکنون پنج دوره آن از سال ۱۳۸۷ برگزار گردیده است. ششمین جشنواره وب ایران با همکاری کانون کارآفرینی ایران و از اول آبان ماه سال جاری آغاز به کار کرده است."

 

در سال گذشته در جشنواره وب ایران تعداد شرکت کننده بیش از 6000 وب سایت بوده است که توسط 130 داور مورد ارزیابی قرار گرفت و تعداد 270000 نفر در بخش راگیری مردمی شرکته داشتند و این در حالی بود که در دوره قبلی تنها 60000 رای در این بخش ارسال شده بود.

 

از نکات مهم جشنواره وب ایران می توان به این مورد اشاره کرد که پنجمین جشنواره وب ایران با شعار "صنعت وب ایران " برگزار شد.
برای مشاهده برترین وب سایت های پنجمین دوره اینجا کلیک کنید.
اما در مورد ششمین دوره جشنواره که امسال برگزار می شود می توانیم بگویم که ثبت نام از تاریخ  ۴ آبان ماه ۹۲ آغاز شده است و تا تاریخ ۳۰ آبان ۹۲ مهلت ثبت نام بوده است. داوری جشنواره وب ایران نیز از تاریخ ۱ آذرماه ۹۲ شروع و در ۳۰ آذرماه ۹۲به پایان می‌رسد. همچنین تاریخ اعلام کاندید ها اول ۱بهمن ماه۹۲ هم زمان با شروع رای گیری مردمی و اختتامیه ۳۰ بهمن ماه۹۲ اعلام شده است. 
برای مشاهده وبسایت جشنواره وب ایران کلیک اینجا کنید.